ENGLISH
  Güncelleme: 11/07/2017

Sivil Toplum Sektörü Hibe Programları Bilgilendirme Günleri Ankara’da Başladı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülecek olan Sivil Toplum Sektörü Hibe Programlarının Bilgilendirme Günlerinin ilki Ankara’da gerçekleşti.

10-11 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşen Bilgilendirme Günlerine yaklaşık 300 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katılım sağladı. Açılış konuşmasını AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet Cangir’in yaptığı toplantıda katılımcılara Sivil Toplum Sektörü Hibe programları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirme Günlerinde STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, savunuculuk ve iletişim becerilerini geliştirilmesini amaçlayan “Yerel STK’lar” HibeProgramı ile kamu kurumları ve STK’lar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini hedefleyen  “Ortaklıklar ve Ağlar” Hibe Programı hakkında katılımcılara detaylı bilgi verildi. Başvuru ve Değerlendirme sürecine yönelik yapılan sunumun ardından Proje Geliştirme Çalıştayı gerçekleştirildi.

Diğer illerde gerçekleştirilecek bilgilendirme günleri için lütfen tıklayınız.

Bilgilendirme Günlerinde yapılan “Yerel STK’lar” Hibe Programı sunumu ve “Ortaklıklar ve Ağlar” Hibe Programı sunumu için tıklayınız. 


Güncelleme: 11/07/2017 / Hit: 2,433