ENGLISH
  Güncelleme: 06/12/2017

Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı Ankara’da Düzenlendi

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Sivil Toplum Sektörü 2016-2017 Dönemi Programlama Sürecine Hazırlık ve Uygulama Desteği Projesi” kapsamında düzenlenen Sivil Toplum Sektörü Çalıştaylarının sonuncusu 16 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da sivil toplum kuruluşlarının geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Çalıştay, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Mehmet Selim USLU ve Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet CANGİR’in açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından, Avrupa Birliği Bakanlığı temsilcileri tarafından katılımcılarla sivil toplum sektörü çalıştayları sonuç raporu paylaşıldı ve “sivil toplum sektörü” ve programlama sürecinin işleyişine ilişkin detaylı bilgi verildi. Çalıştayın sabah oturumu, katılım öncesi AB mali yardımı kapsamında STK’lara sağlanan destekler sunumu ile son buldu.

Çalıştayın öğleden sonra gerçekleşen oturumunda, sivil toplum kuruluşlarının önceliklerinin neler olduğu ve sivil toplum sektörünün programlama sürecine aktif katılımlarının nasıl sağlanabileceği konuları tartışıldı. Ayrıca katılımcılar, önümüzdeki programlama döneminde sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için tasarlanacak projelere ilişkin görüş ve önerilerini sunma imkanı buldular.

Çalıştayda yapılan sunumlara aşağıdan ulaşılabilir.


Güncelleme: 06/12/2017 / Hit: 1,222