ENGLISH
  Güncelleme: 21/12/2022

Türkiye Ulusal Ajansı Danışma Kurulu 2022 Yılı Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde yürütülen Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programlarından en yüksek seviyede istifade edilmesini sağlamak üzere kurulan Danışma Kurulunun 2022 yılı toplantısı, 20 Aralık 2022 tarihinde Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı katılımlarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında merkezi projelerin önemini özellikle vurgu yaptığı bir konuşma yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, konuşmasında ayrıca elde edilen başarının devam ettirilmesine ve Erasmus+ Programının daha etkin yürütülmesine yönelik olarakeğitim, gençlik ve spor sektörü temsilcilerinden oluşan Danışma Kurulunun vereceği görüş ve önerilerinin de keza son derece kıymetli olacağının altını çizdi.

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, ülkemizde uygulanan Erasmus+ ve ESC programları kapsamında 2022 yılı faaliyetlerinden ve ilk kez 2023’te başvurusu alınacak Spor Alanında Personel Hareketliliği projesinden bahsetti. Türk Havayolları ile yapılan indirimli bilet ve bagaj hakkı kampanyasını tanıttı.

Toplantıya, kamu kurumlarından yükseköğretim kurumlarına, spor federasyonlarından sivil toplum kuruluşlarına ve meslek örgütlerine kadar çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluştan temsilciler katıldı. Temsilciler, Erasmus+ ve ESC Programlarının yürütülmesine ilişkin önerilerde bulundular.


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 21/12/2022 / Hit: 1,161

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı