ENGLISH
  Güncelleme: 29/08/2022

Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Etkinliği ve Proje Eğitimi İzmir’de Düzenleniyor

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite sıfatıyla ülkemizdeki yönetimi ve uygulanmasından sorumlu olduğu ve Türkiye’den 21 ili kapsayan Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemine yönelik tanıtım etkinlikleri ve proje eğitimlerinin ilki 20-21-22 Eylül 2022 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecektir.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Başkanlığımızın faydalanıcısı olduğu, “Üçüncü Dönemde (2021-2027) IPA Fonlarının Verimliliğini ve Üretkenliğini Artırmak için Entegre Stratejik Yaklaşımın Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikte, Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı ve 2023 yılı itibariyle başlayacak uygulama dönemine ilişkin bilgiler verilecek sunumların yanı sıra, program kapsamında potansiyel yararlanıcılarımızın istifade edebileceği bilgiler paylaşılacaktır.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı, Büyükelçi Sayın Faruk KAYMAKCI ve Akdeniz Havzası Programı Yönetim Makamından Temsilcinin açılış konuşmalarını yapacakları 20 Eylül 2022 tarihindeki tanıtım etkinliğine, sınır ötesi işbirliği programlarının potansiyel yararlanıcıları olan yerel yönetimler, merkezi idarenin bölgesel temsilcilikleri, üniversiteler, eğitim kurumları, iş destekleme kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı beklenmektedir.

Tanıtım etkinliğinin ardından, 21-22 Eylül 2022 tarihlerinde ise Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına başvurmak isteyen yararlanıcılara yönelik bir proje hazırlama eğitimi düzenlenecektir. İki gün sürecek eğitim ile katılımcılar, sınır ötesi işbirliği programları özelinde proje fikirleri yaratılması, proje faaliyetlerinin ve bütçesinin detaylandırılması ve proje formlarının doldurulması konularında bilgilendirilecek, 2023 yılı başında duyurulacak teklif çağrısı için kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi sağlanacaktır.

Sınır ötesi işbirliği programları kapsamında; yerel ve bölgesel yönetimler, eğitim ve öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile KOBİ’lere, belirlenen öncelik alanlarında diğer katılımcı ülkelerdeki muhataplarıyla ortaklaşa olarak uyguladıkları projelere finansal hibe desteği sağlanmaktadır.

Teklif çağrıları, https://cbc.ab.gov.tr/ ve https://www.enicbcmed.eu/home adreslerinden takip edilebilir.

Tanıtım etkinliği ve proje hazırlama eğitimine yoğun ilgi beklendiğinden, mümkün olduğunca farklı kurum ve kuruluşlardan katılım sağlanmasını temin etmek amacıyla kayıt ve onay yöntemi ile katılımcı kabul edilecektir. Kayıtların 02/09/2022 tarihinde dolması öngörüldüğünden ilgilenenlerin mümkün olan en kısa süre içinde kayıt formunu doldurmaları tavsiye edilmektedir.

Kayıtlar sadece aşağıdaki program illerinden katılımcılara açıktır:

Aydın, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Manisa, Uşak

Etkinlik ve eğitim için kayıt formlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

20-21-22 Eylül 2022, İzmir, Tanıtım Etkinliği ve Proje Hazırlama Eğitimi Başvuru Formu için tıklayınız

 Güncelleme: 29/08/2022 / Hit: 5,634

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı