ENGLISH
  Güncelleme: 22/06/2017

AB Bakanı Ömer Çelik Adana'da İftar Programına Katıldı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana’da tarihi Taşköprü'de düzenlenen iftar programına katıldı. 

Seyhan Nehri üzerinde kurulan ve Seyhan ile Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan tarihi köprü üzerinde verilen 3 bin kişilik iftar sonrası konuşan AB Bakanı Ömer Çelik, iftar programına katılan vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutladı.

Konuşmasında 2016 yılındaki Ramazan ayından sonra Türkiye’nin 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini atlattığını belirten Bakan Ömer Çelik, “Geçen Ramazan’dan sonra çok acı bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı ülkemiz. Fetullahçı Terör Örgütü, üniforma giymiş katilleriyle milletimizin üzerine tankla, tüfekle savaş uçaklarıyla geldi. Pek çok kardeşimizi şehit verdik. Pek çok kaybımız oldu. Bu dönem içerisinde birçok terör örgütü ülkemize karşı saldırı gerçekleştirdi ve vatan savunmasında Türkiye’nin huzurunu, dirliğini sağlarken pek çok güvenlik görevlimizi şehit verdik. Etrafımızdaki gelişmelere baktığımızda bizim kardeşliğimizin ne kadar kıymetli olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

AB Bakanı Ömer Çelik konuşmasını, "Hepinizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Seneye de buluşmayı Allah nasip etsin. Hepinize teşekkür ediyorum" diyerek sonlandırdı.
İftar programından sonra AB Bakanı Ömer Çelik, Kilis’in Elbeyli ilçesi arasındaki Akçakoyunlu bölgesinde, mayın imha çalışması yaparken meydana gelen patlamada şehit olan 25 yaşındaki İstihkam Uzman Çavuş Burak Uçar’ın adına Sarıçam ilçesinde yaptırılan Şehit Burak Uçar Camii’nin açılışını yapmak üzere ayrıldı. 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 22/06/2017 / Hit: 1,618