ENGLISH
  Güncelleme: 01/06/2017

Kayhan Özüm; Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanı

Kayhan Özüm 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde (AAAL) tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji Mühendisliği bölümünden Lisans,  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalından Yüksek Lisans diplomasını aldı.

Çalışma Hayatına 1995 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Topluluğu Koordinasyon Genel Müdürlüğünde AT Uzman Yardımcısı olarak başlayan Özüm, aynı kurumda AT Uzmanlığını alarak 2001 yılında Avrupa Birliği Genel Sekreterliğine katılarak Ulusal Program Dairesi Başkanlığında AB Uzmanı olarak görevini sürdürdü.

Genel Sekreterliğin daha sonraki yapılanmasında Araştırma ve Dokümantasyon Başkanı olan Özüm, Avrupa Birliği Bakanlığının kurulmasıyla aynı görevine devam etti ve görev süresi boyunca, Bakanlık Makamı protokol hizmetlerinin sevk ve idarenin yanısıra Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı’na da kısa bir süre vekalet etti.

2011-2014 yılları arasında, Avrupa Birliği Bakanlığının, Brüksel’de yerleşik Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği bünyesinde yeni oluşturulan hizmet biriminde AB Müşavirliği görevini yürüten Kayhan Özüm, Eylül 2014’ten bu yana Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Güncelleme: 01/06/2017 / Hit: 19,838