ENGLISH
  Güncelleme: 18/01/2023

2023 Erasmus+ Spor Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

2023 Yılı Erasmus+ Spor Destekleri Bilgilendirme Toplantısı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı’nın katılımlarıyla, 18 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı açılışını yaptığı toplantıda; Erasmus+ ve ESC Programlarının yapısına değinmiş, ülke merkezli ve merkezi projelerle ilgili istatistiki verilere yer vermiş ve bu verileri spor projeleri özelinde değerlendirmiştir.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı; Avrupa’nın spor gündemi çerçevesinde spor desteklerinden bahsetmiş ve 2023 spor projeleri çağrılarına başvuru için katılımcıları teşvik etmiştir.

Erasmus+ Spor Desteklerine ilişkin istatistikler, yenilikler ile başvuru süreçlerine ilişkin bilgilerin paylaşıldığı toplantıda, ülkemizde yürütülen spor projelerinden örnekler de proje yürütücüsü kurumlar tarafından paylaşıldı. Toplantıya, spor alanında faaliyet gösteren 60’ı aşkın kurum ve kuruluştan yaklaşık 150 temsilci katıldı. Ayrıca, toplantı Türkiye Ulusal Ajansının Youtube hesabından canlı olarak yayınlandı. İzlemek için tıklayınız.


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 18/01/2023 / Hit: 2,683

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı