ENGLISH
  Güncelleme: 29/09/2022

Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Etkinliği ve Proje Eğitimi Antalya’da Düzenleniyor

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığının uygulanmasından ve yönetiminden sorumlu olduğu ve Türkiye’den 21 ili kapsayan Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemine yönelik tanıtım etkinlikleri ve proje eğitimlerinin ikincisi 18-19-20 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Başkanlığımızın faydalanıcısı olduğu, “Üçüncü Dönemde (2021-2027) IPA Fonlarının Verimliliğini ve Üretkenliğini Artırmak için Entegre Stratejik Yaklaşımın Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikte, Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı ve 2023 yılı itibariyle başlayacak uygulama dönemine ilişkin bilgiler verilecek sunumların yanı sıra, program kapsamında potansiyel yararlanıcılarımızın istifade edebileceği bilgiler paylaşılacaktır.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı, Büyükelçi Sayın Faruk KAYMAKCI ve Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Yönetim Makamı Temsilcisinin açılış konuşmalarını yapacakları 18 Ekim 2022 tarihindeki tanıtım etkinliğine, sınır ötesi işbirliği programlarının potansiyel yararlanıcıları olan yerel yönetimler, merkezi idarenin bölgesel temsilcilikleri, üniversiteler, eğitim kurumları, iş destekleme kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı beklenmektedir.

Tanıtım etkinliğinin ardından, 19-20 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya’da Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına başvurmak isteyen yararlanıcılara yönelik bir proje hazırlama eğitimi düzenlenecektir. İki gün sürecek eğitim ile katılımcılar, sınır ötesi işbirliği programları özelinde proje fikirleri yaratılması, proje faaliyetlerinin ve bütçesinin detaylandırılması ve proje formlarının doldurulması konularında bilgilendirilecek, 2023 yılı başında duyurulacak teklif çağrısı için kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi sağlanacaktır.

Sınır ötesi işbirliği programları kapsamında; yerel ve bölgesel yönetimler, eğitim ve öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile KOBİ’lere, belirlenen öncelik alanlarında diğer katılımcı ülkelerdeki muhataplarıyla ortaklaşa olarak uyguladıkları projelere finansal hibe desteği sağlanmaktadır.

Teklif çağrıları, https://cbc.ab.gov.tr/ ve https://www.enicbcmed.eu/home adreslerinden takip edilebilir.

Tanıtım etkinliği ve proje hazırlama eğitimine yoğun ilgi beklendiğinden, mümkün olduğunca farklı kurum ve kuruluşlardan katılım sağlanmasını temin etmek amacıyla kayıt ve onay yöntemi ile katılımcı kabul edilecektir. Kayıtların 7 Ekim 2022 tarihinde dolması öngörüldüğünden ilgilenenlerin mümkün olan en kısa süre içinde kayıt formunu doldurmaları tavsiye edilmektedir.

Kayıtlar sadece aşağıdaki program illerinden katılımcılara açıktır:

Antalya, Afyon, Burdur, Denizli, Isparta, Muğla

Etkinlik ve eğitim için kayıt formlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

18-19-20 Ekim 2022, Tanıtım Etkinliği (Antalya) ve Proje Hazırlama Eğitimi (Antalya) Başvuru Formu için tıklayınızGüncelleme: 29/09/2022 / Hit: 6,850

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı