ENGLISH
  Güncelleme: 19/07/2018

AB Bakanı Ömer Çelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşik Krallık Ziyaretine Refakaten Katıldı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 13-15 Mayıs 2018 tarihlerinde Birleşik Krallık’a yaptıkları ziyarete refakaten katıldı.

AB Bakanı Ömer Çelik, ziyaret kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 7. Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu’nun kapanış oturumuna katılımında ve saygın düşünce kuruluşlarından Chatham House’da  gerçekleştirdiği konuşmada hazır bulundu.

AB Bakanı Ömer Çelik, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Anadolu Ajansı (AA) ve TRT World'ün Genç Yetenek Geliştirme Projesi kapsamında Londra’da eğitim gören öğrencilerle bir araya gelmesine de refakaten katıldı.

AB Bakanı Ömer Çelik, Birleşik Krallık ziyareti kapsamında ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Haham Elahanan Beck ve beraberindeki Neturei Karta Ortodoks Musevi Cemaati üyelerini kabulüne katıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, resmi ziyaretinde AB Bakanı Ömer Çelik’in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli eşlik etti.

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 19/07/2018 / Hit: 4,343