ENGLISH
  Güncelleme: 12/07/2017

Sivil Toplum Sektörü Hibe Programları Ulusal Semineri Ankara’da Başladı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülecek olan Sivil Toplum Sektörü Hibe Programlarının Ulusal Semineri Ankara’da gerçekleşti.

12 Temmuz 2017 tarihinde Valilikler ve Kalkınma Ajansları temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen Bilgilendirme Günlerinin açılış konuşmasını AB Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Selim Yenel gerçekleştirdi. Konuşmasında Valiliklerimiz ve Kalkınma Ajanslarımızın yerelde AB sürecini AB Bakanlığı adına üstlenmesinden ve birlikte çalışmaktan duyulan memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Yenel, bilgilendirilmesi yapılan iki hibe programının tanıtımı ve yereldeki STK’ların ihtiyaç duyabilecekleri destekler konusunda Valilik ve Kalkınma Ajansı çalışanlarından destek beklendiğini vurguladı.

Bilgilendirme Günlerinde STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, savunuculuk ve iletişim becerilerini geliştirilmesini amaçlayan “Yerel STK’lar” Hibe Programı ile kamu kurumları ve STK’lar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini hedefleyen  “Ortaklıklar ve Ağlar” Hibe Programı hakkında Valiliklerimiz ve Kalkınma Ajansları çalışanlarına detaylı bilgi verildi.

13 Temmuz 2017 tarihinde ise Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle Belediyelerimizin temsilcileri ile bir araya gelinerek bilgilendirme yapılacaktır. 

Bilgilendirme Günlerinde yapılan “Yerel STK’lar” Hibe Programı sunumu ve “Ortaklıklar ve Ağlar” Hibe Programı sunumu için tıklayınız. 


Güncelleme: 12/07/2017 / Hit: 2,511