Jean Monnet Burs Programı Brüksel Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi

Son Güncelleme: 28 Nisan 2023

2022-2023 akademik yılı kapsamında Jean Monnet Burs Programı ile AB üyesi ülkelerde ve Birleşik Krallık’ta eğitimlerini sürdüren bursiyerlere yönelik “Brüksel Çalışma Ziyareti”, 27-28 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, etkinliğin birinci günü olan 27 Nisan 2023 tarihinde programa çevrimiçi katılarak açılış konuşması gerçekleştirdi.

Etkinlikte ayrıca Türkiye’nin AB Nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Genel Müdürlüğü Güney ve Türkiye Komşuluk Birimi Direktör Vekili Henrike Trautmann ve TBMM-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Avrupa Parlamentosu (AP) Kanadı Eş-Başkanı Sergey Lagodinsky ile bir panel düzenlendi. Program kapsamında Avrupa Komisyonu ile Avrupa Parlamentosuna ziyaret de gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Başkanlığının faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracının (IPA) altında desteklenen Jean Monnet Burs Programı’nın 2022-2023 akademik yılı duyurusu kapsamında 162 kişiye eğitimleri için hibe desteği sağlanıyor.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir