2023 - 2024 Akademik Yılı Avrupa Koleji AB Başkanlığı Yüksek Lisans Bursunu Almaya Hak Kazananlar Belirlendi

Son Güncelleme: 25 Nisan 2023

2023-2024 Akademik yılı Avrupa Koleji AB Başkanlığı Yüksek Lisans Burs Programına başvuranlar arasından "Ön Eleme Listesi"ne giren 43 aday, Avrupa Koleji Türkiye Ulusal Seçici Kurulu tarafından 17-18 Nisan 2023 tarihlerinde mülakata  çağrılmış ve Koleje kabul edilen ve bursa hak kazanan bursiyerler belirlenmiştir.

Akademik nitelikleri ve sözlü sınav başarıları üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda, 2023 - 2024 akademik yılında 13 öğrenci Avrupa Koleji’nde yüksek lisans eğitimi için burs kazanmıştır.  9 öğrenci de yedek bursiyer olarak belirlenmiştir.

Bruges ve Natolin kampüslerinde eğitim veren Avrupa Koleji, Avrupa Birliği çalışmaları alanında en nitelikli uzmanları yetiştiren önde gelen eğitim kurumları arasında bulunmaktadır. Avrupa Koleji’nin 1949 yılında kuruluşundan bugüne kadar, 226 Türk öğrenci yüksek lisans eğitimi almıştır. Bu öğrencilerin 149’u AB Başkanlığı’nın eşgüdümünde yürütülen burs programından yararlanmıştır. 

Öğrencilere burs veren Vehbi Koç Vakfı, Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sabancı Holding A.Ş., Tüvtürk Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş., Gateway Management Lojistik A.Ş., İstanbul Sanayi Odası, Polonya Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Koleji’ne teşekkür ediyoruz.

AB Başkanlığımızın 2023-2024 akademik yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursunu kazananları kutlar, Avrupa Koleji’ndeki eğitimlerinde ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz. Bu kez kabul ve burs olanağı bulamayan adayları ise, seneye daha iyi hazırlanarak, yeniden başvuru yapmaya davet ediyoruz.

2023-2024 Akademik Yılı için Avrupa Koleji AB Başkanlığı Yüksek Lisans Bursunu kazananlar ile yedek olarak belirlenenlerin listesi için tıklayınız.

 

Sürece ilişkin olabilecek sorular avrupakoleji@ab.gov.tr adresine iletilebilir.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir