Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Etkinliği ve Proje Eğitimi Samsun’da Düzenleniyor

Son Güncelleme: 01 Temmuz 2022

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite sıfatıyla ülkemizdeki yönetimi ve uygulanmasından sorumlu olduğu ve Karadeniz’deki 25 ili kapsayan Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemine yönelik tanıtım etkinlikleri ve proje eğitimlerinin biri de 5-6-7 Temmuz 2022 tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirilecektir.

Etkinlikte, “Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı’na ve 2023 yılı itibariyle başlayacak yeni uygulama dönemine ilişkin bilgiler verilecek sunumların yanı sıra, program kapsamında daha önce proje uygulamış yararlanıcılarımızın tecrübeleri paylaşılacak ve önümüzdeki dönemde uygulanacak projelere ışık tutacak bir panel düzenlenecektir.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı, Büyükelçi Sayın Faruk KAYMAKCI’nın çevrimiçi olarak katılacağı, 5 Temmuz’da gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğine, sınır ötesi işbirliği programlarının potansiyel yararlanıcıları olan yerel yönetimler, merkezi idarenin bölgesel temsilcilikleri, üniversiteler, eğitim kurumları, iş destekleme kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı beklenmektedir.

Tanıtım etkinliğinin ardından, 6-7 Temmuz 2022 tarihlerinde ise Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına başvurmak isteyen yararlanıcılara yönelik bir proje hazırlama eğitimi düzenlenecektir. İki gün sürecek eğitim ile katılımcılar, sınır ötesi işbirliği programları özelinde proje fikirleri yaratılması, proje faaliyetlerinin ve bütçesinin detaylandırılması ve proje formlarının doldurulması konularında bilgilendirilecek, 2023 yılı başında duyurulacak teklif çağrısı için kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi sağlanacaktır.

Sınır ötesi işbirliği programları kapsamında; yerel ve bölgesel yönetimler, eğitim ve öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile KOBİ’lere, belirlenen öncelik alanlarında diğer katılımcı ülkelerdeki muhataplarıyla ortaklaşa olarak uyguladıkları projelere finansman ve hibe desteği sağlanmaktadır.

Teklif çağrıları, https://cbc.ab.gov.tr/ ve https://blacksea-cbc.net/ adreslerinden takip edilebilir.

Tanıtım etkinliği ve proje hazırlama eğitimine yoğun ilgi beklendiğinden, mümkün olduğunca farklı kurum ve kuruluşlardan katılım sağlanmasını temin etmek amacıyla kayıt ve onay yöntemi ile katılımcı kabul edilecektir. Kayıtların 01/07/2022 tarihinde dolması öngörüldüğünden ilgilenenlerin mümkün olan en kısa süre içinde kayıt formunu doldurmaları tavsiye edilmektedir.

 

Kayıtlar sadece aşağıdaki program illerinden katılacaklar için açıktır:

Amasya, Artvin, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Sakarya, Sinop, Samsun, Rize, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Zonguldak

Etkinlik gündemi için lütfen tıklayınız. 

Etkinlik ve eğitim için kayıt formlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir:

5 Temmuz 2022, Samsun, açılış etkinliği kayıt formu için tıklayınız

6-7 Temmuz 2022, Samsun, proje eğitimi kayıt formu için tıklayınız

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir