9 Mayıs Avrupa Günü Etkinlikleri Kapsamında ''Avrupa Günü Tenis Turnuvası'' Gerçekleştirildi

Son Güncelleme: 30 Mayıs 2022

Avrupa Birliği İletişim Stratejisi (ABİS) kapsamında AB Başkanlığı tarafından düzenlenen “Avrupa Günü Tenis Turnuvası”, Ankara Tenis Kulübü, Tenis Federasyonu, işbirliğiyle, 28 Mayıs 2022 tarihinde, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ankara Tenis Kulübü (ATK) kortlarında düzenlenen turnuvaya, Dışişleri Bakanlığı, AB Başkanlığı, Ankara’da bulunan Büyükelçilikler, uluslararası kuruluşların temsilcileri ile tenisçiler katıldı. Tenisteki yeteneklerini sergilemek için korta çıkan sporcular, sporun birleştirici gücü ile 9 Mayıs Avrupa Günü’nü kutladılar.

Etkinlikte ayrıca 2022 Avrupa Gençlik yılına da vurgu yapılarak, Avrupa Birliğinin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe destekleri sayesinde genç nesillerin geleceğin dünyasının inşasına paha biçilmez katkılar sunacaklarına dikkat çekildi.

Turnuvaya katılanlara ödülleri Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Ankara Tenis Kulübü Başkanı Zeynep Göle Benli tarafından takdim edildi.

 

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir