Toplumsal Dayanışma, Gönüllülük ve Afetle Mücadele Çalıştayı Gerçekleştirilecek

Son Güncelleme: 19 Nisan 2022

“Toplumsal Dayanışma, Gönüllülük ve Afetle Mücadele Çalıştayı”,  Avrupa Birliği Başkanlığı ve AFAD’ın ev sahipliğinde, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Eleftheria PERTZİNİDOU ve AFAD Başkanı Vali Sayın Yunus SEZER’in katılımlarıyla 19 Nisan 2022 tarihinde hibrit olarak gerçekleştirilecek.

Afet yönetimi, dayanışma ve gönüllülük alanlarında faaliyet gösteren kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılım sağlayacağı çalıştayda,  ülkemizin katıldığı toplumsal dayanışma, gönüllülük ve afetle mücadele alanlarındaki AB Programları olan Sivil Koruma Mekanizması (UCPM), Ufuk Avrupa Programı ve Avrupa Dayanışma Programı (ESC) tanıtılacak. Çalıştayda ayrıca, Avrupa Birliği Programlarından daha kapsamlı faydalanmak amacıyla bilgi, beceri ve farkındalığın artırılarak ülkemizin kurum/kuruluşların kapasitelerinin ve projelerdeki performansının geliştirilmesi amacıyla başarılı proje deneyimleri ve örnekleri sunulacak.

19 Nisan Salı günü gerçekleşecek “Toplumsal Dayanışma, Gönüllülük ve Afetle Mücadele Çalıştayı” ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI şunları ifade etti:

“ Afetlerle başarılı bir biçimde mücadelede gönüllülük ve dayanışma faaliyetleri önem arz ediyor. Bu faaliyetlerin etkin yürütülebilmesi için ise Birlik Programları kritik araçlar olarak öne çıkıyor. Belediyeler ve STK’lar başta olmak üzere ilgili alanlardaki tüm kurum ve kuruluşlarımızı programlara aktif katılmaya davet ediyorum.”

 

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir