Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Brüksel’de Resmi Temaslarda Bulundu

Son Güncelleme: 21 Mart 2022

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, 79. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Toplantısına katılmak üzere gittiği Brüksel’de 16-18 Mart 2022 tarihleri arasında bir takım resmi temaslarda bulundu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Brüksel programının ilk gününde AB Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi, İnovasyon, Araştırma, Kültür, Eğitim ve Gençlikten sorumlu AB Komiseri Mariya Gabriel ve Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Kaymakcı programın devamında, AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in Dış Politika Başdanışmanı Simon Mordue, Avrupa Komisyonu Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür Genel Müdürü Themis Christophidou, AB Dış İlişkiler Servisi Ortak Güvenlik ve Savunma Politikası konularından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Charles Fries, AB Komisyonu İçişleri Komiseri Ylva Johansson ile gerçekleştirilen ikili görüşmelerde biraraya geldi.

Programın son gününde Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Kaymakcı, Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komitesi Başkanı Maria Arena, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in kabinesinde Diplomatik Danışman Fernando Andreasen Guimaraes ile düzenlenen toplantılarda kapsamlı istişarelerde bulundu.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir