ENGLISH
  Güncelleme: 19/02/2018

Erasmus+ Program Komitesi Brüksel’de Toplandı

Erasmus+ Program Komitesi Brüksel’de Toplandı  

Erasmus+ Program Komitesi 16-17 Ocak 2018 tarihinde Brüksel’de toplandı. Erasmus+ Programı katılımcısı ülkelerin temsil edildiği Komite toplantısına ülkemizi temsilen Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel başkanlığındaki heyet katılım sağladı.

Toplantıda, Avrupa düzeyinde eğitim, gençlik ve spor alanındaki politika öncelikleri görüşüldü ve bu öncelikler doğrultusunda Erasmus+ Programı 2018 Çalışma Planına dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Komite toplantısında yeni nesil Erasmus+ Programının yapısına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu, 2017 yılında Erasmus 30. Yıl kutlamaları ve Erasmus+ ara değerlendirme raporunun önümüzdeki Programı şekillendirilmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.

AB'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki politikalarını destekleyen en önemli araç olan Erasmus+ Programı, müzakereye açılması beklenen 26 No’lu Eğitim ve Kültür Faslının önemli bir uygulama aracıdır. Ülkemiz 2004 yılından bu yana AB'nin eğitim ve gençlik alanlarındaki programlarına katılım sağlamaktadır.

Erasmus+ Programı hakkında detaylı bilgi için http://bit.ly/2D0P4i2 

26 No’lu Eğitim ve Kültür Faslı hakkında detaylı bilgi için https://www.ab.gov.tr/_91.htm 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 19/02/2018 / Hit: 8,292