ENGLISH
  Güncelleme: 24/05/2017

AB Bakanlığı Müsteşar V. Büyükelçi Selim Yenel Erasmus+ Programı 30. Yıl Konferansına Katıldı

AB Bakanlığı Müsteşar V. Büyükelçi Selim Yenel, 24 Mayıs 2017 tarihinde Erasmus Programı’nın 30. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen “Erasmus’tan Erasmus+’a: 30 Yılın Hikayesi” başlıklı uluslararası konferansın açılışına katıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Yükseköğretim Kurulu ve Türkiye Ulusal Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği Konferans’a ülkemizden ve AB ülkelerinden farklı üniversitelerin rektörleri ve temsilcilerinin yanısıra AB ülkelerinin Türkiye’deki temsilcileri katılım sağladı.

Avrupa’nın dört bir yanından gelen üniversite rektörlerinin, öğrencilerinin, Büyükelçilik temsilcilerinin buluştuğu etkinliğin açılış konuşmaları Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar V. Büyükelçi Selim Yenel, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger tarafından yapıldı.

Büyükelçi Yenel açılış konuşmasında, 1987 yılından bu yana büyüyen ve gelişen Erasmus Programı’nın Avrupa Birliği’nin en başarılı girişimleri arasında yer aldığını, bu program sayesinde hoşgörü ve kültürlerarası anlayışın arttığını ve farklı kültürlere sahip insanlar arasında kurulan ilişkiler sayesinde önyargıların yıkıldığını ifade etti. Eğitim ve bilimin öncüsü olan yükseköğretim alanında işbirliğinin teşvik edilmesinin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmada anahtar rol oynadığını vurguladı.


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 24/05/2017 / Hit: 2,357