ENGLISH
  Güncelleme: 26/03/2017

AB Bakanı Ömer Çelik Adana'nın Yüreğir İlçesinde Halka Hitap Etti

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana Yüreğir'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Yaptığı konuşmada, 16 Nisan'dan sonra demokrasinin ve milli iradenin güçleneceğini söyleyen AB Bakanı Ömer Çelik "16 Nisan'da, halk oyuna sunduğumuz bu düzenlemeye 'evet' demek bu ülkenin faydasınadır. Bütün bu süreçte, 'hayır' da bir kere hayır vardır, o da CHP'ye 'hayır' demek, onları reddetmek, onların söylediklerini yok saymak, onların sözlerini ve tekliflerini sandığa gömmek hayırlıdır." dedi.

AB Bakanı Ömer Çelik, merkez Yüreğir ilçesinde düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, ahlak dışı şekilde "diktatör" dendiğini belirtti ve dünyada diktatörlerin tankların ve savaş uçaklarının arkasına saklandığını ancak Erdoğan'ın 15 Temmuz'da halkıyla birlikte tanklara ve savaş uçaklarına karşı yürüdüğünü ifade etti.

AB Bakanı Ömer Çelik, 15 Temmuz gecesi Türkiye'de bir koalisyon hükümeti olması halinde darbe girişiminin atlatılmasında zorluk yaşanacağını dile getirerek, koalisyonların geride bırakılması gerektiğini söyledi.

Meclisten ve hükümetten milli iradenin koparılmamasına dikkati çeken AB Bakanı Ömer Çelik, "27 Mayıs darbesi, 12 Eylül darbesi, 28 Şubat bir rejim değişikliğidir. Hepsinde, cumhuriyetin içinden cumhuru çalmak şekilde bir tablo ortaya çıkarılmıştır. 15 Temmuz gecesi de devleti işgal girişimi, rejim değişikliği teşebbüsü ve size ait olan milli iradeyi bir takım yabancı odaklara teslim etme girişimidir." şeklinde konuştu.

AB Bakanı Ömer Çelik, bugünlerde CHP'nin rejim değişikliğinden çok bahsettiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"CHP geçmişte rejim değişikliklerine en çok desteği vermiş partidir. Onlar halkın elinden milli irade çalınırken, asıl rejim değişikliği olurken, rejim değişikliğinden bahsetmezler ama şimdi yaptığımız düzenleme gibi hükümeti, devleti tamamen halkın iradesine göre inşa etme şeklinde bir tablo ortaya çıktığı zaman rejim değişikliğinden bahsederler. Siz, CHP'den hiçbir zaman halka güvenen bir siyaset tarzı görmezsiniz."

- "Kılıçdaroğlu, o koltukta tek adam olarak oturuyor"

Türkiye'nin sahibinin millet olduğunu aktaran AB Bakanı Ömer Çelik, şöyle konuştu:

"Şimdi, sandıklardan güçlü bir şekilde 'evet' çıkacağını anlayınca, CHP Genel Başkanı 'evet' verecek vatandaşlarımızın rehavete kapılması için yeni cümleler kuruyor. 'Hayır' da çıksa bir şey olmaz diyor. 'Cumhurbaşkanı, başbakan ve Meclis yerinde kalır, aynen devam ederiz.' diyor. Bu cümleleri yarım kuruyor, devamı var. Onlar da yine halktan bir iktidar umudu görmeyecekleri için, yargı vesayeti, askeri vesayet gibi sistem krizlerini kollamaya çalışmaya devam edecekler. Halka dayanmayan CHP, sistem içindeki bir takım vesayet odaklarından güç devşirme anlayışını devam ettirecektir. Sayın Kılıçdaroğlu, tek adamlık rejiminden bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar kazandığı hiçbir seçim yok, bütün seçimleri kaybetti ama hala o koltukta tek adam olarak oturmaya devam ediyor. Dünyanın her tarafında seçim kaybeden gider. Peki, bu kadar üst üste seçim kaybettiği halde hala tek adamlıktan bahsetmeye hakkı var mı? AK Parti'nin getirdiği her şey, bu memlekete fayda getirdi. Bizim demokrasimizi güçlendirdikçe, ekonomimizi büyüttüğümüz açıktır."

- "CHP'nin tekliflerini sandığa gömmek 'hayır'lıdır"

Bakan Ömer Çelik, AK Parti'nin getirdiği düzenlemelere vatandaşın her zaman "Evet" dediğini anlatarak, şunları kaydetti:

"16 Nisan'da, halk oyuna sunduğumuz bu düzenlemeye 'evet' demek bu ülkenin faydasınadır. Bütün bu süreçte, 'hayır' da bir kere hayır vardır, o da CHP'ye 'hayır' demek, onları reddetmek, onların söylediklerini yok saymak, onların sözlerini ve tekliflerini sandığa gömmek hayırlıdır. Bu referandumda 'evet' demeliyiz. Yüreğir'de, Adana'da ve Türkiye'de, güçlü bir şekilde 'evet' çıkmasını sağlamanın, bu ülkenin geleceğini kurtarmak olduğunu, hep beraber gezelim anlatalım."

Bakan Ömer Çelik, 7 Nisan Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana'ya gelerek, İstasyon Meydanı'nda düzenlenecek mitinge katılacağını bildirerek, vatandaşları buraya davet etti.

Kaynak: AA


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 26/03/2017 / Hit: 1,368