ENGLISH
  Güncelleme: 18/07/2022

Genç Çevirmenler Yarışması”nın On Birincisi Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından 21 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da düzenlendi

 

“Genç Çevirmenler Yarışması”nın amacı üniversitelerin ve mesleğe hazırlanan genç çevirmenlerin Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecine yönelik farkındalıklarını artırmak ve bu alanda nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. On bir yıldır düzenlenmekte olan yarışmaya bu yıl, 24 üniversiteden 85 öğrenci katıldı. 54'ü İngilizce, 16'sı Almanca ve 15'i Fransızca dilinde yarışan öğrenciler, bir AB mevzuatı metninin çevirisini yaptılar.

İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde ilk üçe giren genç çevirmenlere daha sonra düzenlenecek törenle başarı sertifikası verilecektir. Ayrıca, her dil kategorisinde birinci olan öğrenciler Brüksel’de yerleşik AB kurumlarının çeviri birimlerini ziyaret ile ödüllendirileceklerdir. İkinci ve üçüncü olan genç çevirmenler ise Ankara Üniversitesi, Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde “Avrupa Birliği Temel Eğitim Programı”na katılım sağlayabilecektir.


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 18/07/2022 / Hit: 3,500