ENGLISH
  Güncelleme: 11/12/2017

AB Bakanı Ömer Çelik’in Madrid Ziyareti

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere 27-28 Eylül 2017 tarihlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, resmi ziyaret kapsamında İspanya Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Alfonso Dastis ile görüşerek, çalışma yemeğinde bir araya geldi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ayrıca İspanya Senatosu Başkanı Pío García-Escudero ile de görüştü.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İspanya'nın önemli düşünce kuruluşlarından Elcano Kraliyet Enstitüsü’nde “Gelecek: Avrupa ve Türkiye-AB İlişkileri” başlıklı bir konuşma yaptı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Madrid ziyaretinde ayrıca, İspanya İşverenler Konfederasyonu'nun (CEOE) evsahipliğinde düzenlenen toplantıya katılarak iş dünyası temsilcilerine hitap etti. Anılan toplantıya, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’e refakaten Madrid’e gitmiş olan işadamları heyetimiz de katılarak İspanyol muhataplarıyla bir araya geldi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Madrid ziyareti sırasında İspanya medyasına mülakatlar verdi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’in Madrid temaslarında, Türkiye-AB ilişkilerindeki son gelişmeler, Türkiye-İspanya ilişkileri, terörle mücadele ve geniş çerçevede işbirliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 11/12/2017 / Hit: 1,815